Běžecké vázání

Běžecké vázání umožní pohodlný a bezpečný pohyb v lyžařských botech. A právě pohodlí, bezpeční a jistota jsou nutné pro vaše nejlepší výkony, kterých chcete dosáhnout. Není to jen o kondici, ale dnes už i o kvalitním běžeckém vybavení, se kterým si troufnete třeba i na Jizerskou padesátku. Stačí trochu tréninku, pár kvalitních běžeckých bot, běžeckých hůlek a stopa patří vám.

S jistou nohou v běžeckém vázání můžete do stopy pořádně šlápnout nebo se kochat zasněženou horskou krajinou. Ať na běžky vyběhnete odpoledne po práci nebo plánujete dovolenou plnou běžkařských výletů, u nás si to pravé vázání vyberete. Žádné nejisté vázání na způsobu zacvaknutí trnů do špiček u nás nehledejte, zato pro vás ale máme hned několik druhů běžeckého vázání.

 

Druhy běžeckého vázání

Podle svých nároků si dnes můžete vybírat z několik druhů vázání, které sedne vašemu stylu jízdy na běžkách:
  • Bežecké vázání NNN (New Nordic Norm) nabízí turistické nášlapné provedení a ve vyšších úrovních i nenášlapné formy. Díky vázání NNN máte skvělou kontrolu nad lyží a celou jízdou.
  • Běžecké vázání NIS (Nordic Integrated System) je určené pro závodní běžkaře. Mezi botou a lyží je opravdu těsný kontakt, díky kterému závodník může jednoduše kontrolovat celou jízdu. Systém NIS koresponduje také s botami systému NNN.
  • Běžecké vázání SNS (Salomon Nordic System) má na trhu hned několik variant. Na rozdíl od statních druhů vázání má toto trochu širší drážku, která umožňuje jednodušší čistění od sněhu. Na trhu najdete několik typů vázání SNS, které se liší například tvrdostí gumového flexoru. Kromě klasického univerzálního vázání SNS se můžete setkat i s tímto vázáním ve skate provedení. Dvě hrazdičky běžeckého vázání SNS Skate umožní běžkaři lepší ovládání celých lyží a lepší spojení boty se samotnou lyží.
Cena a štítky
Výrobce
7 produktů
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Nepovolovat cookiesPovolit vše