Lyže Lusti RFC 140 cm

Krátké sportovní slalomky Lusti Radikal Fun Carving určené pro všechny kategorie lyžařů. UVEDENÁ AKTUÁLNÍ CENA JE BEZ VÁZÁNÍ!
Lyže Lusti RFC 140 cm
-10 %
Doprava zdarma
Lyže Lusti RFC 140 cm
Lyže Lusti RFC 140 cm
Běžná cena s DPH 8 700 KčCena vč. DPH: 7 830 Kč
Dostupnost:Skladem na prodejně
KódLusti-RFC-140EAN35866619
Přidat k oblíbeným
Od783 Kčměsíčně,
spočítat splátky.

 
Konstrukce: dva pláty titanalu, celodřevěné jádro, ocelové hrany, sintrovaná závodní skluznice.
Délka/Radius: 140/8, 145/8,5, 150/9, 155/10
Geometrie: 123-68-112 (145 cm)
Vázání: VIST VSP 412 + deska Speedcom

Velmi oblíbený model krátké sportovní slalomky. RFC je mimořádně hravá a obratná lyže, která lyžaře nutí k čistě vyjetým kratším obloukům v pomalé až střední rychlosti. 

Díky krátkému radiusu, široké měkčí špičce a pružnosti klasické sandwichové konstrukce se dvěma pláty titanalu je zahájení oblouku razantní a přesto čitelné, střed oblouku je jistý i na velmi tvrdém povrchu a závěr příjemně dynamický. Skvělý nástroj pro maximální požitek z carvingu pro široké spektrum lyžařů od dobrých rekreačních až po nadprůměrné sportovní. 

V délkách pod 150cm s velmi malým radiusem (méně než 9 m) je RFC vhodná též pro nácvik carvingu. Lyže není ideální na smýkaný oblouk a na dlouhé oblouky ve vysoké rychlosti, zároveň není vhodná pro jízdu mimo upravené tratě.

Konstrukce:

  • Titanal je nejkvalitnější nosná vrstva používaná při výrobě lyží, která výrazně zlepšuje podélnou i torzní tuhost. V těchto lyžích jsou použity dva pláty titanalu.
  • Používáme celodřevěné jádro - jednosměrnou smrkovou a bukovou překližku.
  • Na tyto lyže používáme kvalitní ocelové hrany o tvrdosti 48° HRC.
  • V těchto lyžích je použita kvalitní sintrovaná závodní skluznice od největšího evropského výrobce ISOSPORT.

Pocit z jízdy:

„Jsou to lyže předurčené k požitku z extrémního carvingu, ale kupodivu je snadno zvládají všechny kategorie lyžařů - od profíků přes "smýkače" až po ty, kteří právě vykrojili svůj první řezaný oblouk. Rozdíl mezi lyžemi RFC a tvarově stejnými FC (kromě absence titanalu a tím pádem i nižší hmotnosti v FC) je v tom, že jestliže u RFC stačí hnout uchem a už jde sama do oblouku, tak u FC na to stačí jen pomyslet. Pro mne v obou případech ideální lyže pro výuku carvingu.“ (Standa Plecitý (1956), CK Růžový Panter, RFC 155 cm, FC 155 cm)
VýrobceLusti
Délka lyží 140 cm
Kategorie lyží Funcarving, Sportovní lyže
Popis